האם פינת אוכל מאפשרת להתרחק מהמסכים?

פינת האוכל היא כבר מזמן אחד המאפיינים החשובים ביותר של הבית, אך ככל שהרגלי האוכל שלנו השתנו עם חלוף השנים, האם התאהבתם בה? בהתאם להרבה מחקרים שנערכו לאחרונה על הרגלי האוכל נמצא כי בעוד שהרגלי האכילה של בני האדם השתנו ככל שחלפו השנים, למעלה ממחצית מהישראלים, בשיעור של כחמישים ושמונה אחוזים, עדיין מרגישים שחשוב למשפחה ולחברים לאכול ארוחות סביב שולחן פינת אוכל. תמשיכו לעקוב אחרי המידע האינפורמטיבי החשוב שמובא במאמר שלפניכם, ותגלו אוצרות חבויים.

אכן כן, פינת אוכל מאפשרת זמן להתרחק מכל המסכים, ורגע של מציאות – זה לא סוד שבעידן שבו הטכנולוגיה נמצאת בחזית חייהם של רוב בני האדם, רבים מוצאים את עצמם דבוקים למסכים שלהם בכל שעות היום והלילה. ולכן ההמלצה הגורפת היא לאכוף אזורים חופשיים באופן דיגיטלי בזמן הארוחות, ולאכול ולדבר יחד כמשפחה, לפחות פעם ביום.

האם פינת אוכל מפגישה בין בני אדם?

יש להניח כי משפחות שאוכלות יחד סביב שולחן פינת אוכל יהיו קרובות יותר. חרף העובדה שזה אולי לא תמיד דבר אפשרי לעשות, ניסיון להביא בחשבון את הזמן לכך יכול לעזור לילדים ולצעירים לפתח גם דפוסי אכילה בריאה וגם דפוסי תקשורת. יתרה מזאת, ההתכנסות בפינת האוכל עשויה לעזור להורים למצוא זמן שבו הם יכולים להתנתק מהלחצים של היום יום שלהם, ולדבר זה עם זה ועם ילדיהם בצורה רגועה.

האם פינת אוכל עשויה להחזיר את הסדר ליום כאוטי באופן אחר?

לא קיים כל עוררין על כך כי פינת אוכל עשויה להחזיר את הסדר ליום כאוטי באופן אחר – חמישים ואחד אחוזים מן הישראלים מודים שהם לא אוכלים באופן קבוע סביב שולחן פינת האוכל בגלל לוחות זמנים עמוסים, אך ישיבה קבועה סביב השולחן עשויה להיות ההיבט היחיד של יום עמוס שבעצם יש לכם שליטה עליו. מציאת זמן להירגע יכולה להתחיל בקלות בישיבה סביב השולחן בפינת אוכל, ארוחה ודיונים על דברים אחרים מלבד העבודה.

האם באמצעות פינת אוכל הבריות בוחרות אופציות אכילה יותר מיטביות?

אנשים עושים בחירות מזון טובות יותר כאשר הם מתקבצים מסביב אל פינת אוכל – אכילת ארוחה מהירה או בדרכים יכולה להשאיר אתכם 'פגיעים' לבחירות מזון לא בריאות. יודעי דבר מדווחים, כי בני האדם נוטים יותר לאכול מזון מאוזן מבחינה תזונתית ליד שולחן פינת האוכל וזאת משום ששולחן פינת האוכל מספק נקודת מוקד, מה שבהכרח מעודד אנשים לשים לב יותר למה, מתי ואיך הם אוכלים.